Zakład Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home

Otwarcie poradni dla osób uzależnionych od alkoholu.

Email Drukuj PDF


W środę 27 czerwca odbylo się oficjalne otwarcie nowego budynku Poradni Uzeleżnień. W nowej siedzibie przy ul. Westerplatte 47 w Świdnicy działa już Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia oraz Poradnia Terapii Uzależnień. Nowo wybudowany obiekt to inwestycja zrealizowana nakładem 1,98 mln zł z budżetu miasta Świdnicy.

 

Mieszkańcy Świdnicy i gmin ościennych, uwikłani w problemy uzależnień i ich rodziny mogą korzystać z rozszerzonej profesjonalnej oferty terapeutycznej w nowoczesnym budynku. Psychoterapia, oparta na najnowszym podejściu do problemu oraz na wieloletnich doświadczeniach terapeutów, realizowana jest w formie spotkań indywidualnych i grupowych.

 

Dzień 27.06.2012 był niezwykle ważnym wydarzeniem dla Poradni Zakładu Lecznictwa Odwykowego, ponieważ powstał piękny obiekt, dzięki któremu osoby uzależnione od środków psychoaktywnych oraz alkoholu będą mogły się leczyć w ramach NFZ. Na otwarcie przybyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Pani Alicja Synowska – Wicestarosta Powiatu Świdnickiego, przedstawiciele sąsiednich samorządów, kierownicy OPS, ks. Radosław Kisiel – dyrektor Caritas Diecezji Świdnickiej, przedstawiciele oświaty, Sądu, Ochrony Zdrowia oraz dwóch ważnych Ciał, które zajmują się promocją zdrowia Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świdnicy oraz Zespół Interdyscyplinarny do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Na uroczystym otwarciu były podziękowania dla Prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka za przychylność w powstaniu tak ważnego obiektu. Serdecznie dziękuję Miastu, że postała ta Poradnia. Nie spodziewałem się, że w takim pięknym miejscu będziemy dalej pracować. W 2001 r. nastąpiło porozumienie, przez te lata znacznie zaistnieliśmy na rynku, teraz rozszerzając naszą poradnię. Miasto Świdnica wybudowało piękną poradnię. Myślę, że w zamian wszyscy dostaną najwyższą jakość opieki – dziękował mgr Jacek Kasprzak, Dyrektor Zakładu Lecznictwa Odwykowego, specjalista psychoterapii uzależnień, psycholog kliniczny.

Nowo wybudowany obiekt to inwestycja zrealizowana nakładem 1,98 mln zł z budżetu miasta Świdnicy. Świdnica jest jedynym miastem, która w całości sfinansowała placówkę, w której osoby chore mogą się leczyć godnie. Prezydent Wojciech Murdzek mówił o poradni jako o wyjątkowym otwarciu budynku w skali całego kraju.  – Jest to wyjątkowość rozwiązań, ponieważ w jednym miejscu łączymy różne funkcje, pokusiliśmy się o rozwiązania, które wkraczają w bardzo trudny obszar. Musimy zrobić wszystko, aby problemów w naszym mieście nie przybywało. Wierzymy, że dzięki poradni możemy skutecznie ingerować w pomoc rodzinom i mieszkańcom Świdnicy borykającym się z tym problemem. Ta dziedzina jest szczególnie ważna. Osoby, które angażują się w leczenie innych będą teraz miały godne miejsce i warunki pracy, by skutecznie pomagać drugiemu człowiekowi.

Dzięki temu wychodzimy do drugiej osoby. Chcemy wychodzić do potrzebujących i być bliżej ludzi na terenie swojego miejsca zamieszkania, którzy potrzebują naszej pomocy – mówił Prezydent Wojciech Murdzek. Świadomie nie przecięto dziś czerwonej wstęgi, traktując to jak symboliczny gest. Chodzi o pracę z drugim człowiekiem, symboliczna rezygnacja z przecięcia wstęgi ma oznaczać, że jest to obiekt ważnego przeznaczenia i że najważniejsi są w tym wszystkim ludzie. To jest misja, rodzaj szczególnego powołania i kontakt z drugim człowiekiem jest najważniejszy – dodał i mówił dalej. Odsłonięcie tablicy jest jak świadectwo tego, co się w tym obiekcie mieści. Jest to obiekt wyjątkowy i wyjątkowa decyzja, której na pewno nie będziemy żałować, ponieważ dla miasta jest to niezwykle potrzebne. Mam nadzieję, że długie lata będziemy cieszyć się z tego wydarzenia.

 

W poradni znajdują się 3 sale terapii grupowej, gabinet zabiegowy, gabinet psychologa, pokój socjalny oraz aż 4 gabinety terapeuty. Budynek jest niezwykle nowoczesny, przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

 

 

Szybki kontakt

Zakład Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzaleznionych od Alkoholu
58-379 Czarny Bór,  
ul. Parkowa 8

Rejestracja telefoniczna
Pn-PT w godz. 800-1100

Pod numerem:  74 8450124


Kontakt z administracją

Sekretariat: 74 8450125

fax: 74 8450290

 


 

Informacje dla pacjenta

na temat koronawirusa SARS-CoV-2

 

www.koronawirus.pl

Akcja 3xTak

Uczestniczymy w akcji stałej superwizji i podnoszenia kwalifikacji Psychoterapeutów - Rady Superwizorów Psychoterapii Uzależnień