Zakład Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Zakład Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze

Drzewo trzeźwości

Email Drukuj PDF

Pierwszy dzień wiosny powitaliśmy sadząc nowe drzewo w założeniu zespołu parkowo-pałacowego w Czarnym Borze.

Lipa drobnolistna, bo taka jest nazwa dendrologiczna nowego drzewa, została posadzona w dniu 21 marca 2014 r. Na wybór miejsca posadzenia i gatunku drzewa miało wpływ zdarzenie z początku roku, kiedy to rosnąca od stuleci potężna lipa pospolita osunęła się na jedną z połaci budynku Barokowego Pałacu.

Więcej…
 

Odbiór kotłowni w budynku Oficyny

Email Drukuj PDF

W dniu 18 marca 2014 r. dokonano odbiorów technicznych po zakończeniu inwestycji modernizacji kotłowni na ekologiczną opalaną ekogroszkiem.

Zadanie "Kompleksowa modernizacja kotłowni grzewczej w budynku oficyna Zakładu Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze na ekologiczną opalaną ekogroszkiem wraz z kompleksową modernizacja c.w.u. nr UDA-RPDS.05.04.00-02-009/13-00. Priorytet nr 5 „Regionalna infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku („Energetyka”) Działania nr 5.4 „Zwiększenie efektywności energetycznej” Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013."

Więcej…
 

Rewaloryzacja parku

Email Drukuj PDF

Wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych drzew.

W dniu 4 stycznia 2014 jeden z konarów blisko 200 letniej lipy pospolitej osunął się na dach budynku Pałacu w którym znajduje się siedziba Zakładu Lecznictwa Odwykowego. W akcji usuwania powstałego zagrożenia miejscowego uczestniczyły jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnym Borze. Usuwanie powalonego konaru przy wykorzystaniu ciężkiego sprzętu trwało ponad 5 godzin.

Więcej…
 

Nowy oddział Podwójnej diagnozy

Email Drukuj PDF


Zakład Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze informuje, że z dniem 01.11.2012r. uruchomił nowy oddział –oddział terapii dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych, zespół współistniejących zaburzeń psychicznych.

Oznacza to, że dla wielu pacjentów, którzy do tej pory nie mogli być leczeni w oddziale terapii uzależnienia od alkoholu została stworzona szansa, aby takie leczenie odbyli. Optymalny pobyt pacjenta na oddziale - 70 dni.

Więcej…
 

Otwarcie poradni dla osób uzależnionych od alkoholu.

Email Drukuj PDF


W środę 27 czerwca odbylo się oficjalne otwarcie nowego budynku Poradni Uzeleżnień. W nowej siedzibie przy ul. Westerplatte 47 w Świdnicy działa już Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia oraz Poradnia Terapii Uzależnień. Nowo wybudowany obiekt to inwestycja zrealizowana nakładem 1,98 mln zł z budżetu miasta Świdnicy.

Więcej…
 


Strona 3 z 3

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

 

Informacje dla pacjenta

na temat koronawirusa SARS-CoV-2

 

www.koronawirus.pl

Zajęcia ponadpodstawowe

Bezpłatne Programy terapeutyczne ponad standardową ofertę

Harmonogram zajęć ponadpodstawowych w 2020 r. dla miejsca realizacji:

ZLO Czarny Bór

Akcja 3xTak

Uczestniczymy w akcji stałej superwizji i podnoszenia kwalifikacji Psychoterapeutów - Rady Superwizorów Psychoterapii Uzależnień