Zakład Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Zakład Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze

Odszedł nasz Kolega Mieczysław Potrzuski

Email Drukuj PDF

Mieczysław Potrzuski

ur.31.07.1973 zm. 14.11.2018

Z przykrością informujemy, że w dniu 14.11.2018 r. po ciężkiej chorobie odszedł nasz Kolega Mieczysław Potrzuski „Bolek” – socjolog, Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.

Z Zakładem Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze związany był od dnia 1 lipca 2000 r. Od dnia 1 sierpnia 2008 r. pełnił funkcję Kierownika ds. Profilaktyki i Szkoleń. Brał czynny udział w koordynacji działań Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia. Jako terapeuta niósł pomoc dorosłym osobom uzależnionym oraz członkom ich rodzin działając w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Centrum Higieny Psychicznej w Kamiennej Górze.

Był wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień. Współorganizator i pomysłodawca szeregu szkoleń dla terapeutów uzależnień i profilaktyki dzieci i młodzieży. Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci. Miłośnik kawy, dobrego jedzenia, szybkiej jazdy i nowoczesnych technologii. Takiego Go zapamiętamy !

Nabożeństwo żałobne i pogrzeb odbędzie się w dniu 16 listopada 2018 r. o godz. 14:00 w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Borównie.

 

Psychoterapia DDA

Email Drukuj PDF

Uprzejmie informuję, że w dniu 20 lutego 2018 r. (wtorek) o godzinie 10:00 odbędą się kwalifikacje kandydatów do programu psychoterapii dla dorosłych dzieci alkoholików.

 

Miejsce spotkania:  Zakład Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze ul. Parkowa 8, sala kolumnowa, budynek oficyny

Kwalifikacje potrwają do godziny 13:00

 

Na spotkanie należy zabrać:

- dowód osobisty

- dotychczasową historię leczenia

 

Akredytacja PARPA na prowadzenie staży do 2020 roku

Email Drukuj PDF

Z przyjemnością informuję, że na spotkaniu Rady ds. Akredytacji, które odbyło się 10 marca 2017 roku, jej Członkowie pozytywnie zaopiniowali złożony przez Państwa wniosek, rekomendując Dyrektorowi PARPA przyznanie akredytacji na prowadzenie staży.

Zakład Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze (COTU) mieszczcy się przy ul. Parkowej 8, wraz z zamiejscowymi Poradniami Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Wspóhizależnienia w Świdnicy oraz w Kamiennej Górze otrzymuje akredytację Dyrektora PARPA na prowadzenie staży, w ramach II etapu Programu szkolenia w zakresie specjalisty psychoterapii uzależnień oraz instruktora terapii uzależnień (w myśl rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 25 czerwca 2012 r. w sprawie organizacji, kwalifikacji personelu, sposobu funkcjonowania i rodzajów podmiotów leczniczych wykonujących świadczenia stacjonarne i całodobowe oraz ambulatoryjne w sprawowaniu opieki nad uzależnionymi od alkoholu oraz sposobu współdziałania w tym zakresie z instytucjami publicznymi i organizacjami społecznymi).

Akredytacja udzielona jest na okres 3 lat, tj. od 10 marca 2017 roku do 09 marca 2020 roku. Gratuluję spełnienia wymagań merytorycznych.

Dokument: Akredytacja PARPA 2017-2020

 

 

Remont elewacji frontowej budynku pałacowego

Email Drukuj PDF

W sierpniu 2016 roku rozpoczęły się prace konserwatorskie przy Remoncie Elewacji frontowej budynku pałacowego siedziby Zakładu Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze.
Więcej…
 

Odbiór inwestycji zrealizowanych w 2015 roku

Email Drukuj PDF

W grudniu 2015 zakończone zostały prace związane z modernizacją kotłowni oraz dostosowaniem budynków Zakładu Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze do obowiązujących przepisów z zakresu ochrony pożarowej i ewakuacji.
Więcej…
 

Droga ewakuacyjna - Remont klatki schodowej wraz z piwnicą

Email Drukuj PDF

Remont klatki schodowej wraz z piwnicą stanowiącą drogę ewakuacyjną w budynku pałacowym Zakładu Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze.

Więcej…
 

Wykonanie systemu sygnalizacji pożaru oraz oddymiania grawitacyjnego

Email Drukuj PDF

Modernizacja i dostosowanie budynków Zakładu Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze do obowiązujących norm i standardów - wykonanie systemu sygnalizacji pożaru oraz oddymiania grawitacyjnego.

Więcej…
 

Budowa instalacji ppoż. wraz z zabudową hydroforu

Email Drukuj PDF

Modernizacja i dostosowanie budynków Zakładu Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze do obowiązujących norm i standardów - budowa instalacji ppoż. wraz z zabudową hydroforu dla budynku oficyny i pałacu.

Więcej…
 

Wymiana kotła w kotłowni wodnej w budynku Pałacu

Email Drukuj PDF

Wymiana kotła w kotłowni wodnej na paliwo stałe, o mocy 250 kW w Zakładzie Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze

Więcej…
 

Droga pożarowa- budowa drogi dojazdowej PSP

Email Drukuj PDF

Modernizacja i dostosowanie budynków Zakładu Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze do obowiązujących norm i standardów - Droga pożarowa

Więcej…
 

Uczestniczymy w akcji 3 x Tak

Email Drukuj PDF

Jednostki Zakładu Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych w Czarnym Borze uczestniczą w akcji stałej superwizji i podnoszenia kwalifikacji Psychoterapeutów - Rady Superwizorów Psychoterapii Uzależnień.

 

Więcej…
 


Strona 1 z 2

Szybki kontakt

Zakład Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzaleznionych od Alkoholu
58-379 Czarny Bór,  
ul. Parkowa 8

Rejestracja telefoniczna
Pn-PT w godz. 800-1100

Pod numerem:  74 8450124


Kontakt z administracją

Sekretariat: 74 8450125

fax: 74 8450290

 


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Akcja 3xTak

Uczestniczymy w akcji stałej superwizji i podnoszenia kwalifikacji Psychoterapeutów - Rady Superwizorów Psychoterapii Uzależnień