Zakład Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Zakład Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze

Zjazd absolwentów odwołany

Email Drukuj PDF

W związku z sytuacją epidemiologiczną na terenie kraju zjazdy absolwentów w grudniu 2020 r. są odwołane.

 

Znajdź mobilny punkt pobrań

Email Drukuj PDF

Masz objawy zakażenia i lekarz skierował Cię na test?  Zrób go w mobilnym punkcie pobrań. Wynik znajdziesz na Internetowym Koncie Pacjenta.

Zmieniły się zasady wykonywania testu na obecność koronawirusa. Teraz także lekarz podstawowej opieki zdrowotnej będzie mógł wystawić zlecenie testu.

Więcej na ten temat:

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran

 

Postępowanie konkursowe na stanowisko Dyrektora Zakładu Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze.

Email Drukuj PDF

Zarząd Województwa Dolnośląskiego informuje, że ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora w Zakładzie Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze zostanie zamieszczone w dniu 22 września 2020r. na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego pod adresem http://www.umwd.dolnyslask.pl/ w zakładce „Zdrowie” oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Dokumenty należy składać w terminie do dnia 2 października 2020 r. do godz. 15.30.

Treść ogłoszenia

 

Webinarium Perspektywy Lecznictwa Odwykowego - „DIALOG MOTYWUJĄCY"

Email Drukuj PDF

W związku ze zbliżającą się konferencją Perspektywy Lecznictwa Odwykowego -  „DIALOG MOTYWUJĄCY – skuteczne narzędzie w pracy terapeuty uzależnień"  finansowana ze środków budżetu województwa dolnośląskiego w dniu 24 listopada (wtorek) 2020r. zachęcamy do uczestnictwa w bezpłatnym webinarium wprowadzającym do tematu konferencji.

Webinar prezentuje jedno z narzędzi Dialogu Motywującego - metody wpisanej na listę metod o skuteczności potwierdzonej naukowo. Dialog Motywujący ma swoją inspirację w terapii uzależnień i jest szeroko na świecie stosowany właśnie przez terapeutów uzależnień.

Link do webinarium

 

 

 

 

Bezpłatne przyłbice dla Zakładu

Email Drukuj PDF

25 sierpnia 2020r. Zakład Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze otrzymał 120 przyłbic ochronnych. Zostały one wykonane w ramach projektu „Partnerstwo dla wolontariatu” realizowanego przez Fundację „Merkury” we współpracy w Politechniką Wrocławską. Bezpłatnie przekazane przyłbice trafią do pacjentów oraz personelu Zakładu.

 

Wznowienie przyjęć pacjentów ubiegających się o odbycie programu psychoterapii uzależnień

Email Drukuj PDF

Zakład Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze informuje, że:

 

 1. Z dniem 17.04.2020 r. wznawiamy przyjęcia pacjentów ubiegających się o odbycie programu psychoterapii uzależnień na Całodobowym Oddziale Terapii Uzależnień oraz Całodobowym Oddziale Podwójnej Diagnozy.
 2. Warunkiem przyjęcia jest:
  1. skierowanie od lekarza na druku „skierowanie do szpitala psychiatrycznego”
  2. ogólny dobry stan zdrowia fizycznego
  3. wywiad epidemiologiczny wykluczający potencjalne zagrożenie
  4. posiadanie testu na obecność środków psychoaktywnych
 3. Pacjenci, którzy w ciągu ostatnich trzech miesięcy z powodu nadciśnienia tętniczego byli leczeni inhibitorami konwertazy angiotensynowej będą przyjęci po wyeliminowaniu tej grupy leków z leczenia choroby nadciśnieniowej
 4. Przyjęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 12:00

 

Godzina przyjęcia poszczególnego pacjenta będzie uzgodniona telefonicznie - indywidualnie z każdym pacjentem.

 

Jacek Telesfor Kasprzak - Dyrektor ZLO

 

Telefoniczna rejestracja w Poradniach

Email Drukuj PDF

We wszystkich poradniach Zakładu Lecznictwa Odwykowego rejestracja telefoniczna jest prowadzona od poniedziałku do piątku w godz. od 08:00-16:00.

 

Ze smutkiem żegnamy Wandę Sztander

Email Drukuj PDF

Z głębokim smutkiem dotarła do nas ta informacja. Towarzyszyła nam w rozwoju, pracy, była doradcą, nauczycielem, wzorem psychoterapeuty. I co najważniejsze – człowieka. Zostawiła w nas trwały, ciepły ślad, jak nim być.

 

Żegnamy wieloletnią wicedyrektor Instytutu Psychologii Zdrowia. Osobę zasłużoną dla polskiej psychologii i psychoterapii, która szkoliła wielu psychoterapeutów i terapeutów uzależnień.

 

 

Akredytacja na prowadzenie staży klinicznych

Email Drukuj PDF

Z przyjemnością informuję, że Rada ds. Akredytacji pozytywnie zaopiniowała złożony wniosek, rekomendując Dyrektor PARPA przyznanie akredytacji na prowadzenie staży klinicznych.

Zakład Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze, ul. Parkowa 8 (Całodobowy Oddział Terapii Uzależnień w Czarnym  Borze oraz Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Wspóluzależnicnia w Świdnicy)

otrzymuje akredytację Dyrektora PARPA na prowadzenie staży, w ramach II etapu Programu szkolenia w zakresie specjalisty psychoterapii uzależnień oraz instruktora terapii uzależnień (w myśl rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 25 czerwca 2012 r. w sprawie organizacji, kwalifikacji personelu, sposobu funkcjonowania i rodzajów podmiotów leczniczych wykonujących świadczenia stacjonarne i całodobowe oraz ambulatoryjne w sprawowaniu opieki nad uzależnionymi od alkoholu oraz sposobu współdziałania w tym zakresie z instytucjami publicznymi i organizacjami społecznymi).

Akredytacja udzielona jest na okres 3 lat, od 10 marca 2020 roku do 9 marca 2023 roku.

 

Więcej…
 

Zakaz odwiedzin

Email Drukuj PDF

Na terenie Zakładu Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze ul.Parkowa 8, 58-379 Czarny Bór wprowadza się bezwzględny zakaz odwiedzin i wydawania przepustek do odwołania.

Zarządzenie nr 2. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 


Strona 1 z 3

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

 

Informacje dla pacjenta

na temat koronawirusa SARS-CoV-2

 

www.koronawirus.pl

Zajęcia ponadpodstawowe

Bezpłatne Programy terapeutyczne ponad standardową ofertę

Harmonogram zajęć ponadpodstawowych w 2020 r. dla miejsca realizacji:

ZLO Czarny Bór

Akcja 3xTak

Uczestniczymy w akcji stałej superwizji i podnoszenia kwalifikacji Psychoterapeutów - Rady Superwizorów Psychoterapii Uzależnień